Οι ταινίες μας

Ο Γκριντς (The Grinch) και Κριντ ΙΙ (Creed II)
Για αυτή την εβδομάδα έχουμε προγραμματίσει την χριστουγεννιάτικη ταινία κινουμένων σχεδίων "Ο Γκριντς" και την δραματική ταινία "Κριντ ΙΙ"!   Ο Γκριντς (The Grinch) ΜΕΤΑΓΛΩΤΤΙΣΜΕΝΟ   ΣΑΒΒΑΤΟ 15/12: 17.00 & 19.00 ΚΥΡΙ...

Αποτελέσματα από το 12ο ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΚΑΚΙ ΝΟΜΟΥ ΦΛΩΡΙΝΑΣ

 12ο ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΚΑΚΙ ΝΟΜΟΥ ΦΛΩΡΙΝΑΣ

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε η διοργάνωση του 12ου σχολικού πρωταθλήματος σκάκι από την Λέσχη Πολιτισμού Φλώρινας, το Σάββατο 29-09-2018 στον χώρο του 5ου Δημοτικού Σχολείου. 80 μαθητές από όλα τα σχολεία της πόλης μας, δημοτικά και γυμνάσια, αγωνίστηκαν παίζοντας 5 γύρους των 20 λεπτών, ώστε να αναδειχθεί ο πρωταθλητής και η πρωταθλήτρια της κάθε τάξης. 

Το Δ.Σ. της Λέσχης Πολιτισμού συγχαίρει όλους τους μαθητές για την συμμετοχή τους και ευχαριστεί το 5ο Δημοτικό για την φιλοξενία, καθώς και όλους όσοι βοήθησαν στην διοργάνωση.

Ακολουθούν αναλυτικά τα αποτελέσματα:

 

Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

1η: ΚΑΡΑΔΙΣΟΓΛΟΥ ΒΕΡΟΝΙΚΑ (5Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ)

 

Β΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

1ος : ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ (ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ)

2ος: ΚΟΛΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (3Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ)

3ος: ΔΑΝΙΗΛΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (5Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ)

1η: ΓΥΜΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ (5Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ)

2η: ΔΕΛΚΟΥ ΝΕΦΕΛΗ (5Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ)

3η: ΑΛΕΞΙΑΔΟΥ ΕΛΕΝΗ-ΝΕΦΕΛΗ (5Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ)

     ΧΡΗΣΤΟΥ ΦΡΕΙΔΕΡΙΚΗ (5Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ)

 

Γ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ:

1ος: ΚΕΡΤΣΑΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (3Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ)

2ος: ΠΑΤΡΙΚΗΣ ΡΑΦΑΗΛ (5Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ)

3ος: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ (5Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ)

1η: ΜΟΥΛΑ ΣΟΦΙΑ (2Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ)

2η: ΚΑΡΑΔΙΣΟΓΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (5Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ)

3η: ΚΑΡΑΜΕΣΙΝΗ ΜΑΡΚΕΛΛΑ (5Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ)

      ΔΕΛΚΟΥΣΗ ΞΕΝΙΑ (5Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ)

 

Δ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

1ος : ΔΑΝΙΗΛΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (5Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ)

2ος: ΤΡΑΙΑΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (6Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ)

3ος: ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ (6Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ)

       ΖΑΡΑΒΕΛΗΣ ΑΔΑΜ (5Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ)

1η: ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΛΥΔΙΑ (5Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ)

2η: ΠΟΛΥΔΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ (5Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ)

3η: ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΟΥ ΜΙΧΑΕΛΑ (5Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ)

 

Ε’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

1ος: ΑΡΜΕΝΗΣ ΣΥΜΕΩΝ (2Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ)

2ος: ΠΑΡΙΣΗΣ ΝΑΟΥΜ (ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ)

3ος: ΤΣΑΤΣΑΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (6Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ)

1η: ΡΑΣΠΟΠΤΣΗ ΝΕΦΕΛΗ (1Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ)

2η: ΜΠΟΥΤΟΥΛΑ ΔΑΦΝΗ (ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ)

3η: ΧΑΤΖΗΛΙΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (5Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ)

      ΜΟΥΡΜΟΥΡΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ (5Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ)

 

ΣΤ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

1ος: ΔΑΦΚΟΣ ΠΑΥΛΟΣ (2Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ)

2ος: ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (6Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ)

3ος: ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (6Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ)

  ΠΑΡΑΣΧΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (1Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ)

1η: ΝΤΟΒΑ ΑΣΠΑΣΙΑ (5Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ)

2η: PROGNAJ MARSIDA (5Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ)

3η: ΓΡΑΤΣΟΥΝΙΔΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ (5Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ)

 

Α’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ 

1ος: ΚΑΡΑΜΗΤΑΝΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ (1Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ)

2ος: ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ (1Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ)

3ος: ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΥΜΕΩΝ (3Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ)

 

Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ 

1ος: ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (1Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ)

2ος: ΣΙΩΚΗΣ ΛΟΥΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (1Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ)

3ος: ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (1Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ)

1η: ΣΙΩΚΗ ΣΩΤΗΡΙΑ ΒΑΣΙΛΕΙΑ (1Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ)