Οι ταινίες μας

Ένας Σκίουρος Σούπερ-Ήρωας 2 (The Nut Job 2: Nutty by Nature) και Deadpool 2
Εξασφαλίσαμε εκτάκτως την ταινία "SOLO: A STAR WARS STORY" και θα την προβάλλουμε την Πέμπτη 7/6 και την Παρασκεύή 8/6!   Εξαιτίας του ιδιαίτερα φορτωμένου προγράμματος της αίθουσας του Πολιτιστικού Κέντρου, και προκε...

11ο «Κύπελλο Φωτιάς» - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

130 σκακιστές και σκακίστριες έδωσαν το δυναμικό παρόν στο
11ο «Κύπελλο Φωτιάς»
Την Κυριακή 22 Δεκεμβρίου 2013 στο Ξενοδοχείο «ΦΑΙΔΩΝ» PALACE ο αντιπεριφερειάρχης Φλώρινας κ. Ηλιάδης Δημήτριος καθώς και ο αντιδήμαρχος Φλώρινας κ. Καραγκιοζίδης Θεοδόσιος κήρυξαν την έναρξη του 11ου κύπελλου φωτιάς, με συμμετοχές από Αμύνταιο, Πτολεμαΐδα, Ποντοκώμη, Κοζάνη, Σέρβια, Έδεσσα, Βέροια, Γιαννιτσά, Κατερίνη και Σέρρες.
Οι αγωνιστικές συνθήκες, η φιλοξενία, η μεγάλη συμμετοχή και το υψηλό επίπεδο των σκακιστών έχουν καταξιώσει το τουρνουά της «Φωτιάς» στη συνείδηση όλων των φίλων του σκακιού.
Ευχαριστούμε την Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας και το Δήμο Φλώρινας για την ηθική και οικονομική στήριξη του θεσμού.  Ευχαριστούμε επίσης τους ιδιοκτήτες και τους υπαλλήλους του Ξενοδοχείου «ΦΑΙΔΩΝ» PALACE για την άψογη συνεργασία και εξυπηρέτηση καθώς και την εταιρία FLORINATRAVELA.E. και τον πρόεδρό της κ. Γεωργόπουλο Κωνσταντίνο για την ευγενική χορηγία διάθεσης λεωφορείου για τις μετακινήσεις της Ομάδας.
Ο τελικός του «Κυπέλλου Φωτιάς» πραγματοποιήθηκε τη  Δευτέρα 23 Δεκεμβρίου 2013, το απόγευμα,  στη Λέσχη Πολιτισμού Φλώρινας (Διεθνές).
 
Τα αποτελέσματα των προκριματικών αγώνων είναι τα ακόλουθα:

1) ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΟΜΑΔΩΝ (ΣΥΛΛΟΓΩΝ)
 
 
ΚΥΠΕΛΛΑ (ΕΣΣΚΕΔΥΜ)
 
ΚΑΤΑΤΑΞΗ
ΣΥΛΛΟΓΟΣ
 
1ος
ΣΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
 
2ος
ΣΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ "Ο ΠΤΟΛΕΜΑΙΟΣ"
 
3ος
ΛΕΣΧΗ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΦΛΩΡΙΝΑΣ

 

2) ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΑΝΑ ΓΚΡΟΥΠ ΗΛΙΚΙΑΣ
 
 
ΑΓΟΡΙΑ
ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΛΕΣΧΗΣ
ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΚΑΤΑΤΑΞΗ
ΟΝΟΜΑ
ΣΥΛΛΟΓΟΣ
U8
1ος
ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ
ΣΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
U8
2ος
ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΗΛΙΑΣ
ΠΣ ΣΥΝΟΙΚΙΣΜΟΥ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΣΕΡΡΩΝ
U8
3ος
ΒΑΡΔΑΚΑΣ ΠΕΤΡΟΣ
ΣΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
U10
1ος
ΒΑΡΔΑΚΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ
ΣΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
U10
2ος
ΒΟΥΤΣΚΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΣΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ "Ο ΠΤΟΛΕΜΑΙΟΣ"
U10
3ος
ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
ΣΚΑΚ. ΑΚΑΔ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ "Ο ΣΚΑΚΙΣΤΑ
U12
1ος
ΠΕΠΑ ΜΑΡΙΟ
ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ
U12
2ος
ΚΕΡΜΕΝΙΩΤΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ
ΣΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ "Ο ΠΤΟΛΕΜΑΙΟΣ"
U12
3ος
ΣΤΕΦΑΝ ΒΙΚΤΩΡ
ΠΑΣ ΕΔΕΣΣΑΙΩΝ ΣΚΑΚΙΣΤΩΝ 8Χ8
U14
1ος
ΔΑΝΗΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ
ΠΑΣ ΕΔΕΣΣΑΙΩΝ ΣΚΑΚΙΣΤΩΝ 8Χ8
U14
2ος
ΤΣΑΚΜΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΣΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ "Ο ΠΤΟΛΕΜΑΙΟΣ"
U14
3ος
ΓΚΟΓΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΣΚΑΚ. ΑΚΑΔ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ "Ο ΣΚΑΚΙΣΤΑ
U16
1ος
ΑΤΜΑΤΣΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΣΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
U16
2ος
ΚΟΣΜΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΣΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ "Ο ΠΤΟΛΕΜΑΙΟΣ"
U16
3ος
ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΣΚΑΚ. ΑΚΑΔ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ "Ο ΣΚΑΚΙΣΤΑ

 

 
ΚΟΡΙΤΣΙΑ
ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΛΕΣΧΗΣ
ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΚΑΤΑΤΑΞΗ
ΟΝΟΜΑ
ΣΥΛΛΟΓΟΣ
U8
ΙΟΡΑΝΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ
ΣΟ ΠΚΔ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
U8
ΛΙΟΥΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ Μ.
ΣΚΑΚ. ΑΚΑΔ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ "Ο ΣΚΑΚΙΣΤΑ
U8
ΠΑΥΛΙΔΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ
ΠΣ ΣΥΝΟΙΚΙΣΜΟΥ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΣΕΡΡΩΝ
U10
ΛΙΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ
ΣΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ "ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΙΠΠΟΣ"
U10
ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ
ΠΣ ΣΥΝΟΙΚΙΣΜΟΥ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΣΕΡΡΩΝ
U10
ΒΑΪΡΙΝΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ
ΣΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ "ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΙΠΠΟΣ"
U12
ΤΣΟΥΛΗ ΡΑΦΑΗΛΙΑ
ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΦΛΩΡΙΝΑΣ
U12
ΠΑΤΡΙΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
ΛΕΣΧΗ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΦΛΩΡΙΝΑΣ
U12
ΛΙΟΥΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
ΣΚΑΚ. ΑΚΑΔ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ "Ο ΣΚΑΚΙΣΤΑ
U14
ΚΑΡΑΜΗΤΑΝΗ ΑΓΓΕΛΑ
ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΦΛΩΡΙΝΑΣ
U14
ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ
U14
ΦΩΤΟΓΛΟΥ ΒΙΚΤΩΡΙΑ
ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ
U16
ΤΣΟΥΤΣΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
ΣΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
U16
ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ
ΛΕΣΧΗ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΦΛΩΡΙΝΑΣ
U16
ΤΣΟΥΤΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
ΣΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

 

3) ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΑΝΑ ΟΜΙΛΟ
 
 
 
ΚΥΠΕΛΛΑ ΛΕΣΧΗΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ
 
 
 
Β ΟΜΙΛΟΣ (12 και ΚΑΤΩ)
 
 
 
ΟΝΟΜΑ
ΣΥΛΛΟΓΟΣ
 
1ος
ΒΑΡΔΑΚΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ
ΣΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
 
 
 
 
 
 
Α ΟΜΙΛΟΣ (13 και ΑΝΩ)
 
 
 
ΟΝΟΜΑ
ΣΥΛΛΟΓΟΣ
 
1ος
ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
ΛΕΣΧΗ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΦΛΩΡΙΝΑΣ
 
2ος
ΘΕΟΔΟΥΛΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
ΣΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ "Ο ΠΤΟΛΕΜΑΙΟΣ"
 
3ος
ΓΥΜΝΟΠΟΥΛΟΣ ΛΑΖΑΡΟΣ
ΛΕΣΧΗ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΦΛΩΡΙΝΑΣ
 
 
 
 
4) ΠΡΟΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΕΛΙΚΟΥΣ
 
 
 
ΟΝΟΜΑ
ΣΥΛΛΟΓΟΣ
 
1
ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
ΛΕΣΧΗ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΦΛΩΡΙΝΑΣ
 
2
ΘΕΟΔΟΥΛΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
ΣΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ "Ο ΠΤΟΛΕΜΑΙΟΣ"
 
3
ΓΥΜΝΟΠΟΥΛΟΣ ΛΑΖΑΡΟΣ
ΛΕΣΧΗ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΦΛΩΡΙΝΑΣ
 
4
ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΣΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ "Ο ΠΤΟΛΕΜΑΙΟΣ"
 
5
ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΟΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ
 
6
ΚΟΥΤΡΟΥΠΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΣΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
 
7
ΣΠΥΡΛΙΑΔΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ Σ.Φ. ΣΥΚΕΩΝ
 
 
ΓΥΝΑΙΚΕΣ
 
 
1
ΤΣΟΥΤΣΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
ΣΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

 

Τα αποτελέσματα της τελικής φάσης είναι τα ακόλουθα:

1
Γαβριηλίδης Γεώργιος
2
Θεοδουλίδης Θεόδωρος
3
Σιδηρόπουλος Νικόλαος