Οι ταινίες μας

Η ΜΕΓΑΛΗ ΥΠΟΣΧΕΣΗ (THE PROMISE)
Η ΜΕΓΑΛΗ ΥΠΟΣΧΕΣΗ (THE PROMISE) ΚΥΡΙΑΚΗ 22/10: 17.30 & 20.30 ΔΕΥΤΕΡΑ 23/10: 19.00 & 22.00 ΤΡΙΤΗ 24/10: 21.00 ΓΕΝΙΚΗ ΕΙΣΟΔΟΣ 6 ευρώ ΕΙΔΙΚH ΠΡΟΣΦΟΡA: ΔΕΥΤΕΡΑ ΣΤΙΣ 19.00 ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ, ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΔΥΟ - ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΜΟΝΟ Ο ΕΝΑΣ! Σκηνοθεσία: Τέρι Τζορτζ Πρωτ...

Αποτελέσματα 13ου ΚΥΠΕΛΛΟ ΦΩΤΙΑΣ 2015 - ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

 

13o ΑΤΟΜΙΚΟ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ “ΚΥΠΕΛΛΟ ΦΩΤΙΑΣ 2015”-
 ΠΡΩΤΙΑ ΣΕ ΑΝΤΡΕΣ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ Η Λ.Π.Φ.
Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε στην πόλη μας στις 20.12.2015 το τουρνουά “Κύπελλο Φωτιάς” από την Λ.Π. Φλώρινας σε συνεργασία με την ΕΣΣΚΕΔΥΜ. Μεγάλη ήταν και φέτος η προσέλευση των σκακιστών, μικρών και μεγάλων, από συλλόγους τόσο της Κεντροδυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα, Αμύνταιο, Πτολεμαΐδα, Γιαννιτσά, Κοζάνη, Βέροια, Έδεσσα, Ποντοκώμη, Σέρβια) όσο και από συλλόγους της υπόλοιπης Ελλάδας (Κέρκυρα, Θεσσαλονίκη, Καρδίτσα).
Στην γενική κατάταξη πρώτος τερμάτισε ο αθλητής της Λ.Π.Φ. Γαλόπουλος Νικόλαος, ενώ πρώτη στην κατηγορία των γυναικών αναδείχτηκε η επίσης αθλήτρια της Λ.Π.Φ. Πατρίκη Αλεξάνδρα.
Διακρίθηκαν επίσης οι αθλητές μας: Καραμητάνης Λάζαρος (1ος κάτω των 10 ετών), Παπαδόπουλος Σπύρος (3ος κάτω των 12 ετών), Πατρίκη Αλεξάνδρα (1η κάτω των 14 ετών), Παπαδόπουλος Ζήσης (2ος κάτω των 16 ετών), Καραμητάνη Αγγέλα (1η κάτω των 16 ετών).
Σε ομαδικό επίπεδο, πρώτη κατετάγη η ομάδα “Πτολεμαίος” Πτολεμαΐδας, δεύτερη η Λέσχη Πολιτισμού Φλώρινας και τρίτη ο “Σκακιστάκος” Πτολεμαΐδας.
Οι πρώτοι 7 αθλητές της γενικής κατάταξης καθώς και η πρώτη γυναίκα προκρίθηκαν στην τελική φάση, που πραγματοποιήθηκε στις 23.12.2015, ημέρα των φωτιών για την πόλης μας. Οι παίκτες αγωνίστηκαν διεκδικώντας κύπελλα και χρηματικά έπαθλα, ενώ στη συνέχεια διασκέδασαν στο σύλλογό μας, όπως ορίζει η παράδοση (φωτιά, κρασί και χορός). Είχαν επίσης την ευκαιρία να δουν την έκθεση φωτογραφίας που φιλοξενήθηκε στο χώρο της λέσχης. Πρώτος κατετάγη για άλλη μια φορά ο Γαλόπουλος Νίκος, της Λ.Π.Φ., δεύτερος ο Τσακνάκης Ζήσης, του ΟΣΤΡΙΑ Θεσσαλονίκης και τρίτος ο Παπαδόπουλος Ζήσης, της Λ.Π.Φ.
Το Δ.Σ. συγχαίρει τους αθλητές που διακρίθηκαν αλλά και όσους συμμετείχαν και ευχαριστεί θερμά όσους βοήθησαν στην διεξαγωγή του τουρνουά. Ανανεώνουμε το ραντεβού μας για την επόμενη χρονιά με μια ακόμα καλύτερη, ελπίζουμε, διοργάνωση.

 

ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΑΚΙΟΥ "ΚΥΠΕΛΛΟ ΦΩΤΙΑΣ" 2015
 
1) ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΟΜΑΔΩΝ (ΣΥΛΛΟΓΩΝ)
 
ΚΥΠΕΛΛΑ (ΕΣΣΚΕΔΥΜ)
ΚΑΤΑΤΑΞΗ
ΣΥΛΛΟΓΟΣ
1ος
ΠΤΟΛΕΜΑΙΟΣ
2ος
Λ.Π.Φ.
3ος
Ο.Σ.ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
 
2) ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΑΝΑ ΓΚΡΟΥΠ ΗΛΙΚΙΑΣ
ΑΓΟΡΙΑ
(ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΛΕΣΧΗΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ)
ΚΑΤΗΓ.
ΚΑΤΑΤ.
ΟΝΟΜΑ
ΣΥΛΛΟΓΟΣ
U8
1ος
Polychroniadis Vasileios
ΠΤΟΛΕΜΑΙΟΣ
U8
2ος
Liolios Georgios
Σ.Ο. ΒΕΡΟΙΑΣ
U8
3ος
Petridis Dimitrios-Panagiotis
Ο.Σ.ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
U10
1ος
Karamitanis Lazaros
Λ.Π.Φ.
U10
2ος
Tsilidis Christos
Σ.Ο. ΒΕΡΟΙΑΣ
U10
3ος
Mylonas Christos
ΠΤΟΛΕΜΑΙΟΣ
U12
1ος
Papadimitriou Alexandros
ΣΚΑΚΙΣΤΑΚΟΣ
U12
2ος
Voutskidis Ioannis
ΠΤΟΛΕΜΑΙΟΣ
U12
3ος
Papadopoulos Spyridonas
Λ.Π.Φ.
U14
1ος
Stefan Victor
Ο.Σ.ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
U14
2ος
Topsis Evaggelos-Vasilios
Ο.Σ.ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
U14
3ος
Andronikou Konstantinos
Ο.Σ.ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
U16
1ος
Tsaknakis Zisis
ΟΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ
U16
2ος
Papadopoulos Zisis
Λ.Π.Φ.
U16
3ος
Gkogkos Georgios
ΣΚΑΚΙΣΤΑΚΟΣ
ΚΟΡΙΤΣΙΑ
(ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΛΕΣΧΗΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ)
ΚΑΤΗΓ.
ΚΑΤΑΤ.
ΟΝΟΜΑ
ΣΥΛΛΟΓΟΣ
U8
Vakali Despoina
Ε.Σ. ΑΜΥΝΤΑΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ
U8
-
-
U8
-
-
U10
Kafetzi Ioanna
Σ.Ο. ΒΕΡΟΙΑΣ
U10
Liouri Anastasia M.
ΣΚΑΚΙΣΤΑΚΟΣ
U10
-
-
U12
Liouri Styliani
ΠΤΟΛΕΜΑΙΟΣ
U12
Liouri Maria
ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΙΠΠΟΣ
U12
Vairinou Elisavvet
ΣΚΑΚΙΣΤΑΚΟΣ
U14
Patriki Alexandra
Λ.Π.Φ.
U14
Gkogkou Vasiliki
ΣΚΑΚΙΣΤΑΚΟΣ
U14
Liouri Anastasia
ΠΤΟΛΕΜΑΙΟΣ
U16
Karamitani Angela
Λ.Π.Φ.
U16
Maliqi Erika
Ο.Σ.ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
U16
Maliqi Agathia
Ο.Σ.ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
3) ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΑΝΑ ΟΜΙΛΟ
ΚΥΠΕΛΛΑ ΛΕΣΧΗΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ
Β ΟΜΙΛΟΣ (12 και ΚΑΤΩ)
 
ΟΝΟΜΑ
ΣΥΛΛΟΓΟΣ
1ος
Papadimitriou Alexandros
ΣΚΑΚΙΣΤΑΚΟΣ
Α ΟΜΙΛΟΣ (13 και ΑΝΩ)
 
ΟΝΟΜΑ
ΣΥΛΛΟΓΟΣ
1ος
Galopoulos Nikolaos
Λ.Π.Φ.
2ος
Islakoglou Grigorios
Ο.Σ.ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
3ος
Kosmidis Ioannis
ΠΤΟΛΕΜΑΙΟΣ
4) ΠΡΟΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΕΛΙΚΟΥΣ
ΟΝΟΜΑ
ΣΥΛΛΟΓΟΣ
1
Galopoulos Nikolaos
Λ.Π.Φ.
2
Islakoglou Grigorios
Ο.Σ.ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
3
Kosmidis Ioannis
ΠΤΟΛΕΜΑΙΟΣ
4
Theodoulidis Theodoros
ΠΤΟΛΕΜΑΙΟΣ
5
Minas Ioannis
ΘΙΝΑΛΙΟΣ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
6
Tsaknakis Zisis
ΟΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ
7
Papadopoulos Zisis
Λ.Π.Φ.
ΓΥΝΑΙΚΕΣ
1
Patriki Alexandra
Λ.Π.Φ.